Archiwum

Festiwal Poezji Miganej

data wydarzenia: 
sobota, Czerwiec 28, 2014 - 18:00
28 czerwca w Krakowie, w Klubie Rotunda, Fundacja Między Uszami organizuje Festiwal Poezji Miganej. Będzie to spektakularne wydarzenie promujące Kulturę Głuchych. W ramach Festiwalu zaprezentowana zostanie różnorodna twórczość artystów głuchych – poezja migana, teatr, pantomima, performance, fotografia, malarstwo. W czasie Festiwalu odbędzie się konkurs poezji miganej, będą także inne występy artystyczne, prezentacje i wykłady na temat Kultury Głuchych, warsztaty języka migowego. Cały festiwal będzie mieć zapewnioną obsługę tłumaczy Polskiego Języka Migowego.
Motyl nad Krakowem 
Symbolem Kultury Głuchych jest motyl. Dlaczego? Motyle nie posiadają zmysłu słuchu, są głuche, a jednocześnie są delikatne, piękne i fascynujące. Głusi często są postrzegani przez pryzmat niepełnosprawności. Niewiele osób wie, że osoby niesłyszące stanowią mniejszość językową i kulturową, wtedy też pisze się o takich osobach Głuchy/Głucha - z dużej litery. Festiwal pomoże spojrzeć na Głuchych z perspektywy ich wrażliwości, kultury i sztuki, którą się zajmują. Festiwal stawia sobie za cel otwarcie drzwi do świata Kultury Głuchych wszystkim, którzy słabo ją znają lub nic jeszcze o niej nie wiedzą.
Patronat nad Festiwalem objął Wydział Polonistyki UJ, Wydział Humanistyczny AGH oraz Biblioteka Śląska. 
Wstęp na Festiwal będzie bezpłatny. 
Więcej informacji na stronie www.miedzyuszami.pl oraz na www.facebook.com - profil Fundacja Między Uszami 
 
 
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Czerwiec 27, 2014 - 20:00

Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

Musical 9 i ½

data wydarzenia: 
piątek, Czerwiec 13, 2014 - 20:00
Studenci, wzorując się na broadwayowskiej klasyce, postanowili przenieść historię włoskiego utalentowanego reżysera na deski krakowskich teatrów.

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

data wydarzenia: 
środa, Czerwiec 11, 2014 - 19:00

Serdecznie zapraszamy na czerwcową edycję "Śpiewać Każdy Może" 

PAWEŁ KACZMARCZYK

data wydarzenia: 
niedziela, Czerwiec 8, 2014 - 19:00
To będzie ostatnie koncertowe spotkanie z formacją Audiofeeling Trio. A raczej ostatnia „próba generalna” poprzedzająca wejście muzyków do kosmicznego Alvernia Studios, gdzie powstanie długo wyczekiwany, nowy album zespołu Pawła Kaczmarczyka.
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Czerwiec 6, 2014 - 20:00

Tym razem dużo Polskiego rockowego grania. Oprócz tego klimatyczne kobiety i dobre ceny na barze. Wrzucajcie requesty - remontujemy (PL)aylistę ;) Do zobaczyska.

DIALOG FILMOWYCH KULTUR: POLSKA – TURCJA 2014

data wydarzenia: 
wtorek, Kwiecień 15, 2014 - 13:15 do niedziela, Listopad 30, 2014 - 13:15

Projekt, który przygotowaliśmy w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polska – Turcja 2014” obejmuje dokonania młodych artystów,