Archiwum

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu

data wydarzenia: 
sobota, Lipiec 19, 2014 - 18:00
19 lipca w klubie Rotunda odbędzie się koncert organizowany w ramach I Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Folk Metalu. W trakcie imprezy wystąpi pięć niezwykłych kapel z całej Polski, prezentujących różne spojrzenie na szeroko pojmowany gatunek muzyczny, jakim jest folk metal. Wstęp na koncert jest darmowy, a jego początek planowany na godzinę 18:00.
 
Morhana czerpie inspirację z wpływów celtyckich i skandynawskich, nie zapominając jednak o rodzimych korzeniach. Ostre, gitarowe granie balansuje delikatność dźwięku skrzypiec i fletu. Grupa znana jest przede wszystkim z występów ze światową czołówką gatunku, do której można zaliczyć takie kapele jak: Turisas, Korpiklaani czy Alestorm.
 
Warszawska formacja Helroth reprezentuje nurt paganmetalowy. Jej muzyka jest połączeniem mocnego, męskiego wokalu, ludowych zaśpiewów, melodyjnych partii fletu i skrzypiec, a także rozbudowanych harmonicznie gitar i ciężko osadzonej sekcji rytmicznej. Mimo krótkiego czasu istnienia zespół dzielił scenę z kilkoma znakomitymi przedstawicielami gatunku, między innymi z rosyjską formacją Arkona.
 
Mielecki Time of Tales jest formacją zdobywającą coraz większe uznanie na krajowej scenie. Zespół łączy potężne gitarowe rify z brzmieniem fletu irlandzkiego oraz tin whistle. Wszystkiemu towarzyszy mocny, męski wokal. 1 marca 2014 roku ukazał się pierwszy album EP zespołu, zatytułowany „Enter the Gates”.
 
Nie zabraknie także przedstawiciela lokalnej sceny folkmetalowej. Kryvoda kompozycjami nawiązuje do muzyki ludowej z terenów Rusi, co widać w instrumentarium zespołu. Przewodnią rolę odgrywa w nim sopiłka, której towarzyszy klasyczny metalowy skład. Grupa koncentruje się na kompozycjach własnych, w jej repertuarze znajdują się jednak także aranżacje utworów ludowych.
 
Diaboł Boruta – Folk'em'rock'and'roll z tekstami polskich poetów (Tuwim, Broniewski, Wojciech Świetobor Mytnik, Bahdanowicz, Leśmian itd.) 
Bojs bend założony przez Pawła Rudobrodego Leniarta (Misteria, Shade) i jako jedna z niewielu polskich zespołów łączący muzyczny folkowy kop w pośladki z klimatem słowiańskich wierszy, wierzeń i tradycji. 
 
 
Cronica Jaworzno
Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka naszych piosenek.
 

6 Krakow Summer Animation Days

data wydarzenia: 
wtorek, Lipiec 15, 2014 (Cały dzień) do czwartek, Lipiec 17, 2014 (Cały dzień)

Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe, odbywające się co roku na Małym Rynku, które dzięki współpracy Stowarzyszenia Rotunda z Krakowskim Biurem Festiwalowym przygotowane zostało w tym roku już po raz szósty. 

KRAKOWSKA NOC JAZZU

data wydarzenia: 
sobota, Lipiec 12, 2014 - 22:00
Noc Jazzu to kolejne duże przedsięwzięcie z cyklu Krakowskie Noce. Zainaugurowana została w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu znanych polskich i zagranicznych artystów. 12 lipca na scenie Rotundy wystąpi ADAM PIEROŃCZYK z nowym albumem oraz  genialny saksofonista Francesco Cafiso wraz z pianistą MAURO SCHIAVONE. 
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Lipiec 11, 2014 - 20:00
Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

data wydarzenia: 
środa, Lipiec 9, 2014 - 19:00
Serdecznie zapraszamy na lipcową edycję "Śpiewać Każdy Może" 
 
Jak co miesiąc uczestnicy konkursu zaprezentują swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewają na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. 
Koncert poprowadzi niezastąpiony Robert Kasprzycki. Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Leszek Wójtowicz, Marek Michalak, Marek Stryszowski, Zbigniew Książek, Antoni Krupa, Lidia Jazgar. 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Lipiec 4, 2014 - 20:00
Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

DIALOG FILMOWYCH KULTUR: POLSKA – TURCJA 2014

data wydarzenia: 
wtorek, Kwiecień 15, 2014 - 13:15 do niedziela, Listopad 30, 2014 - 13:15

Projekt, który przygotowaliśmy w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polska – Turcja 2014” obejmuje dokonania młodych artystów,