Archiwum

ROCKOTEKA

data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 29, 2014 - 20:00

Z okazji setnego wydania Rocko, mamy dla was 100 piw :) Po 23:00 rozdajemy piwa na bilety, które będą dostępne na DJ'ce. Jedna osoba = jedno piwko gratis - aż do wyczerpania kega ;)

KASA BILETOWA NIECZYNNA

data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 29, 2014 (Cały dzień)

W dniu 29.08 kasa biletowa będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. 

Rockoteka

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 22, 2014 - 20:00
Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 15, 2014 - 20:00

Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

data wydarzenia: 
środa, Sierpień 13, 2014 - 19:00
Serdecznie zapraszamy na sierpniową  edycję "Śpiewać Każdy Może" 
 

Recital Kabaretowy Artura Andrusa!

data wydarzenia: 
niedziela, Sierpień 10, 2014 - 20:00
Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”.
Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, znany i lubiany konferansjer różnych
spotkań kabaretowych, komentator „Szkła kontaktowego”
W swoim programie kabaretowym zaprezentuje felietony, oraz piosenki (również z
ostatniej płyty „Myśliwiecka”, która otrzymała już status podwójnej platany) oraz wiersze .
A wszystko to napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak
najpiękniejszą polszczyzną.
Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy:
Wojciech Stec – fortepian, gitara
Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
Łukasz Poprawski – saksofony
Paweł Żejmo – perkusja

CLOCK MACHINE

data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 8, 2014 - 20:00
Genialny zespół. Chłopcy od młodzieńczych lat przejawiali dryg do muzyki. Wszystkiego nauczyli się sami - w domu. Od zawsze mieli tylko jeden cel, zrobić wielką światową karierę. I stąd właśnie wzięła się ich nazwa - Clock Machine. Po pewnym czasie sukcesy same zaczęły się pojawiać. Strzałem w dziesiątkę okazał się pierwszy hit zespołu pt. „Bad Man” (ang. Zły Człowiek). Prywatnie są zwykłymi chłopakami z osiedla i zapewniają, że woda sodowa nie uderzy im do głowy. 
 
 
 
Skład:
  • Igor Walaszek – wokal
Kuba Tracz – bas
Michał Koncewicz - gitara
Piotr Wykurz – perkusja 
 
 
Biografia długa
 
Michał z Igorem znają się od dziecka. Razem chodzili do przedszkola, razem palili pierwsze papierosy, całymi dniami włócząc się bez celu. To w ich głowach, w opuszczonej krakowskiej kamienicy na Dietla powstał pomysł, aby założyć zespół.  Żaden z nich jednak nie miał pojęcia o muzyce. Po długich poszukiwaniach do składu dołączył 16-letni basista Kuba oraz garowy Piotrek, który miał już wtedy brodę. Chłopcy odpuszczają chodzenie do szkoły, każdą wolną chwilę spędzają w garażowej salce prób. Po omacku szukają prawidłowych dźwięków, które z czasem stworzą namiastkę ich unikalnego stylu. 
 
Momentem przełomowym w karierze zespołu okazało się podpisanie lukratywnego paktu z diabłem, poprzez odprawienie nago szamańskiego rytuału na 10 piętrze mieszkania Michała w Nowej Hucie. 
 
Wtedy pojawiły się pierwsze sukcesy m.in. Grand Prix 41 FAMY, trasa supportów przed Comą, WOW Music Awards 2012, występy na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festiwal czy Dużej Scenie Przystanku Woodstock. W międzyczasie Universal Music Polska wydaje ich debiutanckie EP, którego nakład znika ze sklepowych półek w przeciągu kilku tygodni. 
 
Po jednym z żywiołowych koncertów, chłopakami z Clock Machine zainteresował się Andrzej Puczyński – znana postać w branży muzycznej. Odpowiedzialny za sukces tuzów polskiej estrady, takich  jak Hey, Edyta Bartosiewicz czy Kasia Kowalska, postanawia osobiście zająć się produkcją ich debiutanckiego albumu. Tym sposobem chłopcy trafiają do Izabelin Studio, wylęgarni polskich talentów. 
 
„GREATEST HITS” - debiutancki pełnowymiarowy krążek zespołu Clock Machine. Zawiera 10 autorskich piosenek. Wielokolorowy - bo wierzą, że każdy kawałek może nieść swoją niepowtarzalną barwę. Przyznają się do inspiracji brudnym, organicznym rockiem spod znaku Jacka Whita, ciężkimi riffami Rage Against the Machine, funkowemu szaleństwu RHCP jak i grunge’owej melodyjności Seattle '90. Nie odkrywają na nowo Ameryki, bo nie takie było założenie. Upraszczają zamiast siłować się z kreowaniem nowatorskich gatunków. Paradoksalnie, największa siłą tego krążka jest ograniczony zasób muzycznych „słów”, jakimi posługują się Clocki. Na swój sposób traktują tradycję rock'n'rolla. Uzbrajają bombę, którą z ogromną satysfakcją zdetonują na koncertach. 
 
Dodajmy do tego niepowtarzalny głos Igora Walaszka. Chłopak urodził się z wielkim talentem, barwą, o której wielu ciężko harujących adeptów sztuki wokalnej może tylko pomarzyć. I jak na prawdziwego frontmana przystało – zupełnie o to nie dba. Nieprzyzwoicie bawi się, jakby zawsze miał mieć 20 lat. I właśnie to usłyszycie w jego tekstach. 
 
Clock Machine nie jest kolejnym projektem muzyków sesyjnych z wielkimi nazwiskami, nastawionymi na szybką kasę. Naiwnie wierzą, że w czasach w których muzykę sprzedaje się jak hamburgery, mogą wiele zmienić w świadomości słuchaczy.
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Sierpień 1, 2014 - 20:00

Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

DIALOG FILMOWYCH KULTUR: POLSKA – TURCJA 2014

data wydarzenia: 
wtorek, Kwiecień 15, 2014 - 13:15 do niedziela, Listopad 30, 2014 - 13:15

Projekt, który przygotowaliśmy w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polska – Turcja 2014” obejmuje dokonania młodych artystów,