Archiwum

Rockoteka - Halloween

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Październik 31, 2014 - 21:00

 31-ego w piątek impreza Halloweenowa, zapraszamy serdecznie. Wstęp free, Zagra DJ Mesjasz.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ANIMACJI

data wydarzenia: 
wtorek, Październik 28, 2014 - 18:00

Program dla dorosłych obejmuje wszystkich laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka na II Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA Program dla dorosłych obejmuje wszystkich laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka na II Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 

Hrabi - Lubię to!

data wydarzenia: 
poniedziałek, Październik 27, 2014 - 20:00
LUBIĘ TO – Aśka lubi skecz, w którym Kamol gra klienta próbującego w 
piekarni kupić gwoździe, Bajer skecz, w którym prokurator i sędzina w ramach 
sprawiedliwości bliżej człowieka wpadają na rozprawę 
do domu oskarżonego, Kamol uwielbia piosenkę Bajera o byciu tłamszonym przez 
żonę, a Aśka tę, 
w której Lopez wyje gdyż jest zrozpaczony, Kamol bardzo lubi skecz o wirusie,
który zaraża kolejne organizmy oraz monolog z balonem, a Lopez najbardziej 
na świecie kocha grać Pierra w sztuce „Korkociąg namiętności”. Poza tym 
wszyscy lubimy piosenkę o ciąży, bo wzrusza nas samych. 
No właśnie… W programie „Lubię to” gramy skecze, które MY lubimy. Owszem, 
interesuje nas Wasza opinia, ale wyboru dokonaliśmy sami. Taki program, taka 
idea. A na bisy zagramy to, co zechcecie. 
W miarę możliwości. I like it​

Romanse w Cieniu Skrzypiec - koncert przeniesiony na inny termin.

data wydarzenia: 
niedziela, Październik 26, 2014 - 20:00
Uwaga! koncert przeniesiony. O nowym tereminie poinformujemy wkrótce. 
 
 
Muzyka to dla Justyny i Magdaleny Matkowskich uniwersalny język dusz, pozwalający na wzajemne zrozumienie, niezależnie od pochodzenia, wykształcenia czy statusu społecznego. Siostry od najmłodszych lat zanurzone w świecie dźwięków, stworzyły swój własny sposób porozumiewania się z publicznością. Teraz, dzięki długoletniemu doświadczeniu, wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz niebywałej umiejętności scenicznej współpracy tworzą mieszankę wybuchową, która gwarantuje niezapomniane przeżycia. Ich muzyka łączy w sobie przejrzystość konstrukcji i siłę przekazu, a dzięki szczerej emocjonalności oddziałuje na każdego.
Siostry Matkowskie od najmłodszych lat uczęszczały na lekcje śpiewu oraz brały udział konkursach i festiwalach piosenki, z których zawsze wracały z nagrodami. Ukończyły Państwową Szkołę Muzycznej I stopnia w Kłodzku. W 2011 roku Justyna i Magdalena Matkowskie były solistkami Cygańskiego Teatru Muzycznego "Terno" pod kierownictwem Edwarda Dębickiego. Po zakończeniu współpracy z Teatrem Siostry Matkowskie rozpoczęły pracę nad swoim recitalem. Zatytułowały go "Romanse w cieniu skrzypiec..." i przygotowywały pod opieką artystyczną profesor Marty Kozłowskiej – Woźniak z Krakowa. Premierowy koncert odbył się 15 września 2012 roku w Filharmonii Wrocławskiej.
Obie Siostry ukończyły filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz język polski z edukacją wczesnoszkolną w Kolegium Nauczycielskim im. Grzegorza Piramowicza we Wrocławiu. Obecnie Siostry Matkowskie występują z własnym programem artystycznym pod kierownictwem muzycznym Michała Półtoraka z "Piwnicy Pod Baranami".
 
 
 
Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczno-taneczny "Romanse w cieniu skrzypiec..." !
Projekt realizowany jest na żywo z udziałem wybitnych instrumentalistów pod kierownictwem Michała Półtoraka - wirtuoza skrzypiec z "Piwnicy Pod Baranami" oraz utalentowanych i charyzmatycznych sióstr Matkowskich. Artyści zaprezentują najpiękniejsze romanse cygańskie i rosyjskie oraz pieśni bałkańskie, a cały spektakl wzbogacony będzie o fascynujący i żywiołowy taniec. 
 
 

W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM

data wydarzenia: 
niedziela, Październik 26, 2014 - 18:00

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś 

GRUBSON / JAMAL

data wydarzenia: 
sobota, Październik 25, 2014 - 20:00
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej płyty Grubsona, w związku z tym nadchodzi trasa promująca ją. Widzimy się znów w Rotunda Centrum Kultury w składzie które zapewni gruba bibę - GRUBSON + JAMAL + support. 
 

Jaki To Koncert ?

data wydarzenia: 
piątek, Październik 24, 2014 - 19:45

Kolejny koncert, jak zwykle inny, jak zwykle dwójka wspaniałych wykonawców, jak zwykle zaskoczenie gatunkowe. Tytuł koncertu "Podróże" czy to coś znaczy???? Przekonacie się sami, mogę tylko podpowiedzieć że będzie bardzo klimatycznie, wesoło i nastrojowo. Zgłoszenia najpewniej mailem: jakitokoncert@gmail.com i BŁAGAM nie czekajcie do ostatniej chwili bo potem jest bałagan na liście. Wejście na salę (gdyby ktoś chciał się wcześniej wprowadzić w nastrój już od 19.00.

KAT & Roman Kostrzewski

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Październik 24, 2014 - 19:00
Roman Kostrzewski. Zespól jest znany z ponad trzydziestoletniej obecności na scenie, którą dzielił między innymi z takimi gwiazdami jak Metallica i Iron Maiden, Najbliższy koncert promuje nową płytę zespołu "Buk - akustycznie" wydaną 8 września przez Mystic Production. Płyta zachowana w
akustycznej konwencji zawiera 12 utworów znanych z wcześniejszych płyt.
Dwugodzinny występ będzie podzielony na dwa bloki. W pierwszym Kat
zaprezentuje utwory z nowej płyty, a w dalszej części, już w ostrym
metalowym brzmieniu, "dopieści" publiczność spragnioną mocnych dźwięków.
Warto pójść na koncert aby doświadczyć odmienności sztuki drewna i
metalu.
 
-- 
Oficjalne strony zespołu KAT & Roman Kostrzewski:

Urodzinowy Maraton teatralny All in UJ

data wydarzenia: 
czwartek, Październik 23, 2014 - 18:00
Wasz Maraton Teatralny powraca, tym razem w urodzinowym wydaniu. All In UJ świętuje swoje drugie urodziny! :)
23 października (czwartek) zapraszamy Was do Rotunda Centrum Kultury na pierwszy w tym roku akademickim maraton, czyli kilka godzin świetnej zabawy, obcowania z kulturą na najwyższym poziomie, w doborowym towarzystwie.
 
Wystąpi Teatr Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Teatr Bez Rzędów, stand uper David Mbeda Ndege (tak pamiętacie go z juwenaliów) oraz najprawdopodobniej będziemy mieli również dla Was muzyczną niespodziankę!
 
Bilet na maraton kosztuje 20 zł. Zapisy prowadzimy drogą mailową: kultura.allinuj@gmail.com (tytuł maila -Maraton Teatralny, 23.10, w treśc mailai -imię i nazwisko oraz nr telefonu). Jednym mailem można zarezerwować kilka biletów, prosimy w takiej sytuacji o podanie danych pozostałych osób. Wejście na maraton na podstawie listy, nie ma drukowanych biletów.
 
Teatr Bez Rzędów:
Założona w 2008 roku nieformalna grupa teatralna
skupiająca młodych twórców, którzy na co dzień realizują się w teatrach i innych instytucjach kultury w całej Polsce. Twórców, którzy obok
codziennego obcowania ze sceną spotykają się, by wspólnie tworzyć… teatr.
Teatr niezwykły, bo będący wypadkową doświadczeń i emocji kolekcjonowanych w przeróżnych miejscach i środowiskach. Teatr bez rzędów, bez „desek”, bez dziury w całym, bez marnych aktorów i brzydkich aktorek, bez angażów, choć z zaangażowaniem, bez braku fantazji, bez przesady.
Teatr na co dzień mieści się przy ul. Krakowskiej 13, gdzie wystawia
repertuarowo swoje spektakle.
Rok Aleksandra Fredry nie mógł pozostać niezauważony przez Teatr Bez Rzędów.
"OBRACHUNKI FREDROWSKIE, CZYLI FREDRO PO MĘSKU" to spektakl oparty na motywach wybranych komedii Aleksandra Fredry ("Damy i Huzary", "Intryga na prędce", "Pierwsza lepsza", "Zemsta", "Śluby Panieńskie", "Zrzędność i przekora"...).
Żar miłosnych uniesień, tęsknoty i zgryzot towarzyszących damsko-męskim
relacjom tworzą ponadczasowy pojedynek płci. Werdykt - pomimo iż rzecz
rozstrzygają wyłącznie mężczyźni - nie jest taki oczywisty...
Całości dopełniają niebanalna scenografia Kamili Grzybowskiej - Sosnowskiej
oraz grana na żywo muzyka Igi Eckert!
 
Teatr PWST: 
„Z biegiem lat, z biegiem dni…”
Program przygotowany przez studentów III roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Kolaż scen z młodopolskich dramatów; „W sieci” i „Karykatur” Jana Augusta Kisielewskiego, „Domu otwartego” Michała Bałuckiego oraz „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii prof. Anny Radwan. 
 
Stand up:
David Mbeda Ndege – mogliście go poznać na Juwenaliowym Maratonie Teatralnym, jest tak nie śmieszny, że postanowiliśmy zaprosić go ponownie. Studiuje medycynę na UJ. Marzy o tym, aby ratować ludziom życie, ale też zabić kogoś śmiechem. Bardzo lubi się dzielić swoim czarno-białym spojrzeniem na świat, śmiejąc się z absurdów dnia codziennego.
 
Open stage!
Czekamy na młodych ambitnych muzyków chcących wystąpić na naszym maratonie! Zgłaszajcie siebie lub znajomych! :)
 
Szczegółową rozpiskę godzinową podamy wkrótce. 
 
Koordynatorzy; Ania Rajzer, Ani Yeghiazaryan, Tomasz Pytko
Zapraszamy do polubienia i odwiedzenia naszych stron!
All In UJ - korzystasz więc lub! :)

Koncert smkkpm ULTRA

data wydarzenia: 
środa, Październik 22, 2014 - 20:00
smkkpm ULTRA to banda rozwrzeszczanych łobuzów, sięgających po mikrofony, instrumenty i wszelkie inne środki na granicy legalności - po to, by zrealizować swój cel, jakim jest TOTALNA MADŻANDŻA. Ta 6-osobowa machina do produkcji dobrej zabawy nie boi się żadnego gatunku muzycznego a ich teksty dotykają tematów najważniejszych, takich jak: miłość, apokalipsa, zwierzęta czy prehistoryczne gady. Pochodzą z samego serca żartcore'u, jednak nie trzymają się żadnej z etykiet i, grając muzykę spektakularną, wprowadzają nową jakość celebrowania imprez masowych. Krytycy muzyczni określają ich styl słowami: "wybuchnięta siekiera na gruzowisku i płonie/disco".
 
PRZECIWKO CISZY
PRZECIWKO CIEMNOŚCI
ROZPALAMY ŚWIATŁO
UDERZAMY GŁOŚNIEJ
 
Zespół ma za sobą dwukrotny, zaszczytny udział w prestiżowym festiwalu ZACIERALIA jak w również w kilku innych. 
 
Oto co mówi jeden z członków zespołu:
 
"Ostatnio wyjątkowo dobrze bawiliśmy się podczas festiwalu TAK BRZMI MIASTO gdzie z apetytem jedliśmy scenę. Minęły 3 miesiące i wiemy, ze Kraków czeka na kolejne uderzenie. To tutaj sale są pełne i wszyscy skaczą od początku do samego końca.Tyko tu żołnierze disco tryumfują."
 
Skład:
 
Matełko King
Marcin Dj Pater
Aleksandra Cioteczka Bang Pobiedzińska
Szaleniec Czerkawski
Piotr Tornado Thunder Wykurz 
Michał Wielkiemihalo Zachariasz

Stand-up Bez Cenzury

data wydarzenia: 
poniedziałek, Październik 20, 2014 - 20:00
Stand-up Bez Cenzury, w programie „Jeszcze to”, którego premiera miała  miejsce w marcu 2014 roku.Program przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Zanim przyjdziesz na ich 
koncert sprawdź czy to o czym mówią albo jak to robią, nie obraża Ciebie, 
Twoich przekonań lub Twojego światopoglądu!
Abelard Giza – szerszej publiczności znany z kabaretu LIMO, którego jest 
liderem. Scenarzysta i reżyser krótkometrażowych parodii filmowych, bijących 
w internecie rekordy popularności. W stand-upie nie boi się dotykać tematów 
kontrowersyjnych. Prywatnie przyjaciel Maradony.
Katarzyna Piasecka – kobieta po trzydziestce, najbardziej znana z 
podejmowania tematów damskomęskich. Charyzmatyczna, lubiąca bezpośredni 
kontakt z widzem. Wcześniej przez kilka lat związana ze sceną kabaretową, a 
teraz doskonale odnajdująca się na scenie stand-upowej.
Kacper Ruciński – to młody, zdolny komik pochodzący z Malborka. Kacper wie, 
co chce powiedzieć i robi to w błyskotliwy, inteligentny, a czasem bezczelny 
sposób. Bardzo ceniony zarówno w środowisku kabaretowym, jak i stand-upowym.

Mikromusic

Tagi: 
data wydarzenia: 
sobota, Październik 18, 2014 - 20:00
Koncert w Rotundzie będzie przekrojową dawką muzyki ze wszystkich płyt Mikromusic.Zostaną odświeżone piosenki, których zespół dawno nie grał. Na żywo zaprezentują również  piosenkę „Lato 1996”, która zapowiada nowy album planowany na 2015 rok.Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który
z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
Na swoim koncie mają pięć płyt, w tym DVD koncertowe. W 2015 roku ukażą się dwie nowe płyty, w tym drugie DVD.
 
 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Październik 17, 2014 - 21:00
Kolejną porcja rock/metalu w Rotundzie w ten piątek. Będzie można rozruszać kości w rytmie dobrej muzy i towarzystwie pięknych kobiet. Na barze tanie piwko i shoty. Zapraszamy na Rockotekę :) Gra DJ Vort.
 

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

data wydarzenia: 
środa, Październik 15, 2014 - 19:00
Serdecznie zapraszamy na październikową edycję "Śpiewać Każdy Może" 
 
Jak co miesiąc uczestnicy konkursu zaprezentują swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewają na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. 
Koncert poprowadzi niezastąpiony Robert Kasprzycki. Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Leszek Wójtowicz, Marek Michalak, Marek Stryszowski, Zbigniew Książek, Antoni Krupa, Lidia Jazgar. 
 

ŻARTEM I ŚMIECHEM,

data wydarzenia: 
wtorek, Październik 14, 2014 - 19:30
Pojedynki kabaretowe mają długą tradycję. Zaczęło się jeszcze w latach 80'
podczas pierwszych PAK. Format spodobał się na tyle, że w latach 90' trafiły
na szklany ekran i tam święciły triumfy. Wystarczy przypomnieć legendarne
potyczki kabaretów Potem i Koń Polski. Kontynuacja relacji telewizyjnych
nastąpiła na początku XXI wieku - w ramach Kabaretowej Sceny Dwójki miała
miejsce emisja cyklu "Pojedynki nie na żarty" w których doszło do starć
gigantów sceny kabaretowej takich jak: Limo vs Paranienormalni, Artur Andrus
vs Formacja Chatelet, Grupa MoCarta vs Łowcy.B.
 
Teraz pojedynki wracają do źródła - czyli "klimatyzowanej Sali Rotundy". W
nowej formie. Od października w szranki staną Laureaci 30.PAKI. W cyklu
"ŻARTEM I ŚMIECHEM, czyli POJEDYNKI LAURAETÓW PAKI" zobaczycie 7 minut Po,
Sakreble, Karola Kopca oraz Sekcję Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni
Prawdziwych Mężczyzn z Olą.
 
Gwarantujemy dobrą zabawę, niekontrolowane wybuchy śmiechu, detonacje
żartów, radosne miny oraz walkę o dobre samopoczucie widzów.
 
 
 
Pierwsze starcie:
 
Karol Kopiec vs Sakreble
 
7 minut Po vs Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z
Olą
 
Pole bitwy: CK Rotunda
 
 
 
Wojska wytoczą swoje najcięższe działa 14.10 o godz. 19.30, a Waszym Orężem
będzie bilet w cenie 15zł studencki i 20zł normlany do odebrania w Sztabie
Wojskowym (kasie Rotundy oraz www.paka.pl/bilety www.biletynakabarety.pl 
 
Uwaga: obowiązkowa zbroja - dobry humor!

Paula & Karol

data wydarzenia: 
sobota, Październik 11, 2014 - 20:00
Paula & Karol – Pionierzy polskiego indie popu wdarli się przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Październik 10, 2014 - 21:00
Imprezę rozpoczniemy około 21:00, a w menu: rock/metal/alternatywa, nadal przychodzą do nas piękne niewiasty i wciąż raczymy się tanim piwkiem i konkretną wódeczką. Konkretne requesty umieszczamy w grupie oraz zapraszam na DJ-kę :) Zagra DJ Mesjasz.
Do zobaczyska!

Corruption – Sharing The Devil Tour 2014

Tagi: 
data wydarzenia: 
niedziela, Październik 5, 2014 - 20:00

Zespół Corruption został założony w kwietniu 91 r. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu, który wyglądał następująco: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Corruption zagrał wówczas wiele koncertów wraz z takimi kapelami jak Vader, Armagedon, Cryptic Tales, czy Schismatic... 

Jaki To Koncert ?

data wydarzenia: 
sobota, Październik 4, 2014 - 20:00

Tym razem wyjątkowo w sobotę..... zapraszam na super koncert zgłoszenia jak zawsze mailem: jakitokoncert@gmail.com lub sms-em: 513 234 438. Jak zwykle będzie duże zaskoczenie a gatunki muzyczne zaprezentowane tym razem sprawią wszystkim sporą niespodziankę. Jedno mogę obiecać BARDZO WYSOKI POZIOM ARTYSTYCZNY

DIALOG FILMOWYCH KULTUR: POLSKA – TURCJA 2014

data wydarzenia: 
wtorek, Kwiecień 15, 2014 - 13:15 do niedziela, Listopad 30, 2014 - 13:15

Projekt, który przygotowaliśmy w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polska – Turcja 2014” obejmuje dokonania młodych artystów,