Archiwum

Jaki To Koncert ?

data wydarzenia: 
sobota, Listopad 29, 2014 - 20:00

Comiesięczny koncert niespodzianka. Prezentuje Robert Nowak. 

WOJNA O WAWEL

data wydarzenia: 
piątek, Listopad 28, 2014 - 18:00
Wojna o Wawel rozpoczęła swoją historie w roku 2008. Wspaniała atmosfera, profesjonalna organizacja oraz ogólnopolski zasięg przekuły się na ogromny sukces pierwszej edycji. Impreza została zorganizowana z należytym rozmachem i  szybko uzyskała miano kultowej. Stanowiło to również preludium do kolejnej edycji w roku 2009. Jej finał uświetnił koncert Pezeta, Małolata oraz Pokahontaz, podkreślając wagę i status imprezy.
 
Donguralesko (zapisywane jako donGURALesko lub DonGuralEsko), właściwie Piotr Górny(ur. 8 marca 1980 w Poznaniu, znany również jako Gural, Guraal, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Osieroconych Płyt Selektor– polski raper iproducent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW Donguralesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo,Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Makej czy Pezet.
 
Pokahontaz – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku tria Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego na konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.
 
Więcej info: www.wojnaowawel.com

REBEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
sobota, Listopad 22, 2014 - 21:00

Rebeka w programie festiwalu Etiuda&Anima. Przyjdz na koncert w ramch jednego z najbardziej artystycznie bezkompromisowych festiwali filmowych w Polsce. 

ROCKOTEKA

data wydarzenia: 
piątek, Listopad 21, 2014 - 21:00

Wszystkich zapraszamy na koleją Rockoteke z mocną dawką dobrej muzy. Jak zawsze na barze piwko i wódeczka w dobrej cenie. Start o 21, wstęp free. Zapraszamy.

MFF Etiuda&Anima

data wydarzenia: 
piątek, Listopad 21, 2014 - 18:00 do czwartek, Listopad 27, 2014 - 23:00
ETIUDA -  międzynarodowy konkurs etiud studenckich zrealizowanych w szkołach filmowych i audiowizualnych w latach 2013–2014. Główna nagroda 2 500 euro. ANIMA - międzynarodowy konkurs profesjonalnych, studenckich i niezależnych filmów animowanych zrealizowanych w latach 2013–2014. Główna nagroda 2 500 euro.

All in UJ on Tour

data wydarzenia: 
czwartek, Listopad 20, 2014 - 18:00
All In UJ on Tour rusza z nowym cyklem spotkań podróżniczych! Już 20.11 w Rotunda Centrum Kultury (w dolnej sali) zapoczątkuje go dwóch studentów UJ, którzy postanowili poznać lepiej kraje Bliskiego Wschodu i wybrali się na miesięczną podróż autostopem pełną niecodziennych wrażeń o których chcą nam opowiedzieć!
Dowiemy się jakich ludzi spotkali na swojej drodze, jak stop jest odbierany w rożnych miejscach, nie tak daleko stąd, czym różni się obraz medialny krajów od tego co oni zobaczyli.
Chcecie zobaczyć jak tańczyli na środku autobusu?
Jakie emocje towarzyszą… zdobywaniu wizy?
Jesteście ciekawi czy Pan Bulwa istnieje naprawdę?
Co dziwnego wyrabiał napotkany pies?
W jak bardzo abstrakcyjnym miejscu można rozbić namiot i spędzić noc?
Chcecie poznać chłopca który kucając myślał że ukryje się przed kamerą Maćka?
Jak wygląda spichlerz?
Persja, czyli tam i z powrotem stopem! by Maciek Tomaszewski i Damian Grela.
 
Na końcu spotkania wprowadzamy formułę OPEN MIC, może ktoś z Was również odwiedził Iran i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami? Liczymy na Waszą interakcję! 
Spotkanie jest oczywiście darmowe, a zaraz obok salki jest bar..:)
 

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

data wydarzenia: 
środa, Listopad 19, 2014 - 19:00
Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących liderowi KRZYSZTOFOWI MYSZKOWSKIEMU, śpiewającemu swoje KULTOWE PIOSENKI - od najstarszyc(np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły)po premierowe.  Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na PRZESZŁO DWIE GODZINY przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, instrumenty klawiszowe, cajon. 
 
Skład zespołu:
 
KRZYSZTOF MYSZKOWSKI - śpiew, gitara, harmonijka
BOLO PIETRASZKIEWICZ - gitary, instrumenty klawiszowe, cajon
ROMAN ZIOBRO - gitara basowa, kontrabas 
 
 
więcej infromacji:
 

Pojedynki Laureatów PAKI

data wydarzenia: 
wtorek, Listopad 18, 2014 - 19:30
Znów staną na scenie, znów będą rozbawiać Was do łez, znów zawalczą o Waszą sympatię. Drugie starcie Laureatów 30. PAKI odbędzie się 18.11 o 19:30
 
Tym razem Karol Kopiec zmierzy się z 7 minut Po a Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą z kabaretem Sakreble.
 
Konferansjerką zajmą się niezawodni: Michał Ociepa i Michał Próchniewicz.
 
Znają już teren, znają przeciwników, wiedzą już, że publiczność ich wspiera. Dlatego na pewno Was nie zawiodą! Warto być!
Emocje będą rosły proporcjonalnie do (wysokiego) poziomu żartu.
 

Listopadowy Maraton Teatralny

data wydarzenia: 
poniedziałek, Listopad 17, 2014 - 18:30
Piękna złota polska jesień w pełni, to sygnał aby zaserwować Wam porządną dawkę teatru na najwyższym poziomie! Zapraszamy na Listopadowy Maraton Teatralny w Rotunda Centrum Kultury. Przygotowaliśmy dla Was trzy sztuki oraz kolejny studencki występ muzyczny! :)
 
Wystąpi Teatr Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Krakowski Teatr Studencki "Graciarnia", Teatr Bez Rzędów oraz muzyczna niespodzianka.
Bilet na maraton kosztuje 22 zł. Zapisy prowadzimy drogą mailową: kultura.allinuj@gmail.com (tytuł maila -Maraton Teatralny, 17.11, w treści maila -imię i nazwisko oraz nr telefonu). Bilety w sprzedaży internetowej do 14.11, od 14 do 17.11 będzie je można nabyć w kasie CK Rotunda.
Jednym mailem można zarezerwować kilka biletów, prosimy w takiej sytuacji o podanie danych pozostałych osób. Wejście na maraton na podstawie listy, nie ma drukowanych biletów. wydarzeniu wziąć udział może każdy zainteresowany! 
 
Teatr PWST, spektakl "Sekscytacje"
Przygotowaliśmy dla Was poezje miłosna. Miłość wiele ma imion. Kolorów. Zapachów. Bywa subtelna i delikatna, ale tez ostra i bezczelna. My proponujemy pokochać te bardziej wstydliwa i niedoceniana stronę miłości.
Studenci 3 roku grupa ab Sandra Drzymalska, Joanna Helene Rozkosz, Joanna Polec, Mateusz Korsak, Mariusz Galilejczyk, Maksymilian Wesołowski 
opiekun grupy: mgr Wiktor Loga-Skarczewski
 
Teatr Bez Rzędów, spektakl "Manekin w Krakowie"
Opierając się na rewelacyjnej, pełnej inteligentnego i ironicznego dowcipu, obfitującej w krwiste postaci komedii Petra Zelenki „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Teatr Bez Rzędów dotyka typowych auto-tragedii współczesnego świata. „Manekin w Krakowie” to spektakl o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała. O obsesyjnym, wyniszczającym poszukiwaniu bezwarunkowej miłości i akceptacji. Historia zawiązuje się w - wydaje się - prozaicznej, irytującej i szarej rzeczywistości, która jednocześnie sprawia wrażenie nieco obłąkanej. Szybko jednak okazuje się, że to nie w otoczeniu, ale we wnętrzu bohatera panuje prawdziwe szaleństwo i wyobcowanie... Dzięki lekkiej konwencji tragedia i wewnętrzny konflikt głównego bohatera stają się bardziej przystępne, naturalne i w końcu … zupełnie normalne. Właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że patrząc na scenę, patrzymy w lustro. „Manekin w Krakowie” nie jest przedstawieniem awangardowym, nie zadziwia za wszelką cenę, nie szokuje golizną i brutalnością, ale stara się zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację człowieka w „normalności” jaką niesie ze sobą codzienność. Stara się pokazać człowieka jako optymistyczną, pełną nadziei istotę, która wciąż walczy i wstaje z kolan, by ponownie na nie upaść i wstać ... i tak bez końca.
Reżyseria : Lech Walicki
Scenariusz : Lech Walicki, Grzegorz Eckertrt
Występują :Lech Walicki, Łukasz Pracki, Grzegorz Eckert
 
Teatr Graciarnia, spektakl "Nitkowie"
Oto sztuka-reportaż o czwartym słownie najdziwniejszym. Zwięzła relacja, (a może sprawozdanie), w każdym razie historia (chyba, że fikcja) wydarzeń które zaszły przed meczem San Marino – Polska, zakończonym wynikiem 1-5. (choć możliwe, że to spektakl zupełnie o czymś innym) Czy to jeszcze futbol czy już teatr? Po co nam amatorzy, kiedy mamy Brazylię i Scenę Narodową? Pół opowieść, pół portret wszystkich pasjonatów i hobbystów czekających na swoje 5 minut.
Występują : Miłosz Majchrzak, Mateusz Wiskulski, Radosław Misiewicz, Jakub Kalemba, Bartłomiej Kiraga, Tomasz Smykalski, Michał Pastuszczak
Scenariusz i reżyseria : Maciej Bałamut
 
Open stage!
Podczas Maratonu wystąpi Aloha. Nie znacie, ale poznacie! :)
 
Koordynatorzy; Ania Rajzer, Ani Yeghiazaryan, Tomasz Pytko
Zapraszamy do polubienia i odwiedzenia naszych stron!
All In UJ - korzystasz więc lub! :)

Tede

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Listopad 14, 2014 - 22:00
#kurt_rolson" to kolejny podwójny album stworzony do muzyki skomponowanej przez jego ulubionego producenta o pseudonimie Sir Michu. Po spektakularnym sukcesie ich poprzedniej produkcji zatytułowanej "Elliminati" Tede i Sir Michu idą o kilka kroków dalej. Odkrywają nowe muzyczne terytoria, które dotychczas nie były eksplorowane. Tede na nowej płycie "#kurt_rolson" nie tylko zaskoczy świeżością patentów, ale też nie zawiedzie wszystkich wiernych fanów swojej dotychczasowej twórczości
 
Album promują 3 oficjalne single: 
 
 
 
 
_____________________________
 
Jota znany również, jako JotAeNEKa - współzałożyciel krakowskiej formacji GKI FAMILIA.
Współtwórca projektu MANUAL KANT odnogi GKI FAM.
Solo – od samego początku pełnoprawny członek wyżej wymienionego składu GKI FAMILIA.
 
 
 

VOO VOO „Dobry wieczór”

Tagi: 
data wydarzenia: 
czwartek, Listopad 13, 2014 - 20:00
Zespół Voo Voo zakończył pracę nad swoim nowym studyjnym albumem. Płyta zatytułowana będzie „Dobry wieczór”. Znajdzie się na niej 10 utworów. Prócz zasadniczego składu: Wojciech Waglewski – śpiew, gitara, Mateusz Pospieszalski – śpiew, saksofony, Karim Martusewicz – kontrabas, Michał Bryndal – perkusja, na płycie można będzie usłyszeć także specjalnych gości. Premiera albumu „Dobry wieczór” zaplanowana została na 24.10.2014r. Album ukaże się nakładem firmy ART2 Music przy współpracy i dystrybucji Agora S.A.
Oczywiście wkrótce po premierze płyty, zespół ruszy w trasę koncertową, by publiczność mogła poznać nowy materiał przede wszystkim od tej strony.
Aby usłyszeć co mówi na temat nowego albumu lider zespołu Wojciech Waglewski kliknij tutaj:
Fot. Adam Pańczuk
Więcej informacji:

IV ImproFest

Tagi: 
data wydarzenia: 
środa, Listopad 12, 2014 - 19:00 do niedziela, Listopad 16, 2014 - 23:00

Program IV ImproFest  12.11-16.11. 2014

Red Box _koncert przeniesiony na 26.03.2015

Tagi: 
data wydarzenia: 
poniedziałek, Listopad 10, 2014 - 20:00
Ogromne przeprosiny od zespołu Red Box-Każdy, kto kiedykolwiek był na naszych koncertach wie, jak bardzo ważni są dla nas fani Red Box. Zawsze chcemy mieć pewność, że każda osoba wychodząca z koncertu odchodzi w 100 % zadowolona. Więc naprawdę żałujemy i głęboko przepraszamy, że musimy to powiedzieć: wyłącznie ze względu na poważne problemy logistyczne niezależne od zespołu, z jakimi się zetknęliśmy nasze koncerty w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie niestety (!!!) muszą zostać przesunięte na marzec 2015 roku.
Wszyscy jesteśmy zasmuceni tym faktem. Nie mogliśmy się już doczekać kolejnych występów w Waszym pięknym kraju i spotkań z wieloma bardzo dobrymi, oddanymi przyjaciółmi. Chcieliśmy, by wszystko było tak, jak zawsze robiliśmy to w ostatnich latach w Polsce. 
W ramach skromnych przeprosin proponujemy, by wszystkie osoby, które zachowają bilety przyszły do Poznania, Krakowa i Szczecina na nasze próby. Będziemy mogli wtedy nie tylko dla Was zagrać, ale i spokojnie porozmawiać.
Mimo że sytuacja wymknęła nam się nieco spod kontroli, mamy szczerą nadzieję, że ten gest udowadnia, że my jako zespół zawsze dbamy i będziemy dbać o naszych fanów i zabiegać o ich ciągłe wsparcie.
Red Box
 
Z prawdziwą przykrością informujemy, że z powodów, o których piszą nasi przyjaciele z Red Box jesteśmy zmuszeni przełożyć trasę koncertową na marzec 2015. Zapewniamy Państwa, że wszystkie bilety będziemy honorować (można je również zwracać w punktach zakupu). 
Nowe terminy koncertów:
Kraków, 26 marca 2015 r. (czwartek), Klub Rotunda;
Poznań, 28 marca 2015 r. (sobota), Klub Blue Note;
Szczecin, 29 marca 2015 r. (niedziela), Klub Lulu.
 
Każdy z koncertów rozpocznie się o godz. 19:00. Osoby chcące uczestniczyć w próbie zespołu prosimy o mejl na adres: biuro@monolitart.com.pl z podaniem miasta, w jakim chcą Państwo wziąć udział w próbie. Przewidywany czas rozpoczęcia próby ok. godz. 16:00.
Za wszystkie niedogodności związane z przełożeniem koncertów przepraszamy. Pozostajemy do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że marcowe koncerty będą dla Państwa i zespołu nadzwyczaj udane!
Agencja Artystyczna Monolit
 

KRAKOWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE

data wydarzenia: 
niedziela, Listopad 9, 2014 - 18:00
ABERCROMBIE / G.VERSACE / A. NUSSBAUM ORGAN TRIO (USA) John Abercrombie – g, Gary Versace – organ, Adam Nussbaum – dr 

ROCKOTEKA

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Listopad 7, 2014 - 21:00

Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.

Gaba Kulka

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Listopad 7, 2014 - 20:00
Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Można powiedzieć, że jej muzyka to progresywny pop: Pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret.
 
Wydała trzy autorskie płyty: "Out", pokryty złotem "Hat, Rabbit" i wydane w 2013 roku "Wersje". Nagrodzona między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki. 
 
Współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy "Sleepwalk" duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny "The Saintbox" z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden "Baaba Kulka", a także - nagrany również z zespołem Baaba -zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu "Piastelsi". Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.
 
Koncertuje w całej Polsce, występowała także Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej.
 
Jej najnowszy, studyjny album, "The Escapist",  ukaże się we wrześniu tego roku.

Woodscream, Lacrima, Cronica

data wydarzenia: 
czwartek, Listopad 6, 2014 - 19:00
Kapela powstała w 2006 roku w Saint Petersburgu, grająca metal z różnymi elementami tradycyjnego, europejskiego folku. Solidną podstawą tekstów są średniowieczne legendy. Zespół ma na swoim koncie 3 single i wydany w 2010 roku minialbum "Pentadrama", który zebrał dobre recenzje ze strony słuchaczy i krytyków na całym świecie.
15 września 2014 roku Woodscream wydał nowy album "Octastorium".
Woodscream zagrał prawie sto koncertów w Rosji, Polsce, Niemczech, Łotwie, na Litwie i Ukrainie. Dwukrotnie byli w trasie po Europie.
Na swoim koncie mają koncerty u boku takich zespołów jak Korpiklaani, Arkona, Suidakra, Thyrfing, Skyforger.
Woodscream dystansuje się od polityki i religii.
 
 
 
LACRIMA:
Krakowski zespół doom metalowy założona w 1996 r. Zespół ma na koncie 4 albumy. Przez parę lat pozostawał nieaktywny. Po niedawnej reaktywacji, w 2013 r. Lacrima zagrała trasę po krajach nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia), a 2014 r. wystąpiła na dziewięciu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Masters of Rock (Czechy), Gothoom Open Air (Słowacja), Castle Party (Polska), Klang Open Air (Łotwa), Fallen Angel's Night (Włochy). Zespół promuje obecnie płytę "A Story from Limbo" wydaną z okazji 18lecia istnienia.
 
 
 
CRONICA:
Zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Ich muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku, folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony.
Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzą nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka naszych piosenek.
 
 
 
Wstęp: 25zł

JAZZ JUNIORS 2014 - Zgłoszenia

data wydarzenia: 
środa, Listopad 5, 2014 - 23:30
Co łączy Leszka Możdżera, Krzysztofa Ścierańskiego, Marka Bałatę i braci Pospieszalskich? 
Oni wszyscy są laureatami "Jazz Juniors!!! 
Jeśli nie odnalazłeś jeszcze swojego nazwiska wśród tych zacnych osobistości, lecz czujesz, że świat musi usłyszeć o Twoim talencie- nie zastanawiaj się! 
38. Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „JAZZ JUNIORS” czeka na Ciebie! 
a wraz z nim: 
NAGRODA GRAND PRIX:  10 tys. zł! 
MIĘDZYNARODOWE PROFESJONALNE JURY: 
KONCERT LAUREATÓW rejestrowany w studiu koncertowym Radia Kraków 
NAGRODY RZECZOWE 
 

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

data wydarzenia: 
środa, Listopad 5, 2014 - 19:00
Serdecznie zapraszamy na listopadową edycję "Śpiewać Każdy Może" 
 
Jak co miesiąc uczestnicy konkursu zaprezentują swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewają na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. 
Koncert poprowadzi niezastąpiony Robert Kasprzycki. Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Leszek Wójtowicz, Marek Michalak, Marek Stryszowski, Zbigniew Książek, Antoni Krupa, Lidia Jazgar. 
 
zgłoszenia:

DIALOG FILMOWYCH KULTUR: POLSKA – TURCJA 2014

data wydarzenia: 
wtorek, Kwiecień 15, 2014 - 13:15 do niedziela, Listopad 30, 2014 - 13:15

Projekt, który przygotowaliśmy w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polska – Turcja 2014” obejmuje dokonania młodych artystów,