Archiwum

Pablopavo

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Marzec 27, 2015 - 20:00

Pablopavo urodził się w marcu '78 roku. W roku '93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba -lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się 

Red Box - KONCERT ODWOŁANY!

Tagi: 
data wydarzenia: 
czwartek, Marzec 26, 2015 - 19:00

Odnosząc się do komunikatu zamieszczonego na fanpage'u zespołu Red Box z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać koncerty grupy Red Box, które miały odbyć się w marcu 2015 r. w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie.

POLIŻ Stand-up

data wydarzenia: 
poniedziałek, Marzec 23, 2015 - 20:00
MARIUSZ KAŁAMAGA- nikt dzisiaj nie ma innego skojarzenia człowieka o długich, czarnych włosach, w żółtym sweterku i grubych wełnianych kapciach jak z osobą Mariusza. Jest jak kabaret, który współtworzy czyli Łowcy.B. Szalony i nieobliczalny mistrz improwizacji oraz budowania absurdalnych sytuacji. W cudowny i właściwy dla siebie sposób budzi w ludziach sympatię oraz wyzwala w nich to, co skrywają pod maską powagi. Tym razem pojawi się ze swoim programem stand-up'owym.
 
ROBERT KORÓLCZYK - lider Kabaretu Młodych Panów. Rozbawiał miliony Polaków wcielając się w postać "górala" oraz "górnika Andrzeja". Po solowych sukcesach one man show Robert postawił również na stand-up,jego program jest szczery, dowcipny i błyskotliwy. Nie boi się poruszyć żadnego tematu i w sposób niezwykle zabawny i inteligentny opisuje rzeczywistość.    .
 
MARCIN ZBIGNIEW WOJCIECH – wyjątkowa osobowość sceniczna, pełna charyzmy oraz entuzjazmu. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie a jego umiejętności do nawiązania szybkiego kontaktu z publicznością powodują, że cieszy się dużą sympatią wśród widzów. Występował w
COMEDY CENTRAL oraz programie Dzięki Bogu już weekend. Jest członkiem grupy improwizacji kabaretowej AD HOC z Krakowa oraz Kabaretu 44-200 z Rybnika.
Strona internetowa :

Kraków Street Band

data wydarzenia: 
niedziela, Marzec 22, 2015 - 20:00

Zapraszamy na premierę wyjątkowego wydawnictwa! Muzycy Kraków Street Band, wspólnie z Krystyną Święcicką-Wójcik i zaproszonymi gośćmi – Natalią Kwiatkowską, Bartkiem Przytuła i Andrzejem Sikorowskim – w studiu Radia Kraków nagrali płytę poświęconą pamięci Jerzego Wójcika, lidera zespołu LITTLE OLE OPRY. Jerzy  Wójcik wraz z zespołem przecierali szlaki dla muzyki country w Polsce, odtwarzając  jej klimat i brzmienie z niesamowitym realizmem i zaangażowaniem. Wydawnictwo jest dwupłytowe – na jedny m krążku znalazły się oryginalne nagrania z Little Ole Opry z 1980 r., natomiast na drugim utwory z repertuaru zespołu, w nowych aranżacjach, zostały wykonane przez Kraków Street Band w towarzystwie gości – i ten materiał będzie można usłyszeć na żywo w Rotundzie podczas premiery.

III URODZINY TANIEJ ODZIEŻY

data wydarzenia: 
sobota, Marzec 21, 2015 - 20:00
Wierzcie lub nie, ale Taniej Odzieży już niedługo stuknie TRZECI ROK!  Tradycyjnie - jak to o tej porze roku - zapraszamy Was na III Urodziny Taniej Odzieży.
 
Koncert odbędzie się w dolnej sali CK Rotunda. O dokładnym terminie poinformujemy Was już wkrótce.
 
Jak każde Urodziny TO będzie to koncert wyjątkowy - tradycyjnie będzie to jedyna okazja w roku, żeby usłyszeć nas w towarzystwie fantastycznych gości.
Dotychczas na Urodzinach Taniej Odzieży gościli m.in.: Artur Michalski, Tomasz Drabik, Zbigniew Szwajdych i Paweł Pukowiec czyli sekcja dęta Kraków Street Band, Łukasz Giergiel i Paweł Mrocheń czyli sekcja rytmiczna Icebreakers Cover Band.
 
Kto z nami zagra na III Urodzinach - dowiecie się niebawem!
 
Wstęp: 10 zł.
 
TANIA ODZIEŻ:
 
Kasia Wąż - wokal, dzwonki chromatyczne,
Wiktor Janusz - gitary, wokal,
Kacper Wawrzak - gitary, wokal, dzwonki chromatyczne, shaker,
Piotr Dziadkowiec - instrumenty klawiszowe.
 
Specyfika zespołu opiera się na niestandardowości. Niestandardowe instrumentarium, niestandardowy repertuar, niestandardowe aranżacje.
 
Choć Tania Odzież jest zespołem coverowym, bez problemu wyróżnia się na tle innych tego typu krakowskich zespołów. Ich aranżacje znanych utworów bardzo odbiegają od oryginalnych wersji wprowadzając do nich nową jakość.
 
Choć repertuar zespołu obejmuje utwory m.in. Moloko, Seala czy Coldplay'a, Tania Odzież zgodnie z filozofią "robienia czegoś z niczego" bierze również na warsztat utwory takich wykonawców jak Rihanna, Britney Spears czy rodzimego Kombi. Nowe aranżacje tych "klasyków", które zrodziły się w chorej wyobraźni członków tego krakowskiego kwartetu, są nieraz szokujące, a przynamniej zaskakujące ciekawe

Rockoteka

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Marzec 20, 2015 - 21:00

Zapraszamy na kolejną imprezę. Jak zawsze gramy rock/metal/hard'core/alernatywne brzmienia, pijemy tanie piwko i zmrożoną wódkę, do muzyki pogują piękne kobiety na parkiecie, wjazd jak zwykle free.

Julia Marcell

data wydarzenia: 
piątek, Marzec 20, 2015 - 20:00
Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”.
Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W październiku 2014 ukazała się trzecia płyta pt. „Sentiments” - najbardziej osobista z dotychczasowych wydawnictw.
Laureatka PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń, dla najciekawszej młodej polskiej artystki. Obok własnych piosenek, Julia pisze również muzykę do filmu i teatru, mając na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do obrazu „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka, oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” oraz „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.
Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach - SXSW, Eurosonic Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.
Zespół:
Julia Marcell - śpiew, piano, sampler
Mandy Ping-Pong - altówka, śpiew
Sebastian Schmidt / Thomas Fietz - perkusja
Thomsen Slowey Merkel - bas
JULIA MARCELL – BIOGRAFIA
Julia Marcell ma w dorobku 2 albumy z własnymi utworami („June” 2011, „It Might Like You” 2009) oraz jedną epkę („Storm” 2007). Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
Pierwsza płyta „It Might Like You” została sfinansowana dzięki wpłatom słuchaczy na platformie crowdfundingowej Sellaband.
W 2009 japońska kompozytorka Michiru zaprosiła Julię do współpracy przy swojej płycie, co zaowocowało dwoma wspólnymi utworami. Płyta Michiru „World's End Village” ukazała się tego samego roku w Japonii, zaś rok później na całym świecie. Kolejną kolaboracją była
współpraca z artystą z Nowego Jorku – Voltairem, z którym Julia nagrała dwa duety („This Sea” 2008, "The Devil and Mr.Jones" 2013). Voltaire wydał również swoją wersję piosenki „Accordion Player” z pierwszej epki Julii „Storm”.
W 2010 roku Julia wraz z zespołem zagrali na festiwalu South By South West, dzięki zaproszeniu wytwórni One Little Indian.
W 2011 roku Julia została uhonorowana „Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego”.
W 2012stym otrzymała Paszport Polityki w kategorii muzyka popularna oraz Fryderyka w kategorii muzyka alternatywna za płytę „June”.
W 2013stym Julia podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, dla którego napisała i wykonywała na żywo muzykę do spektakli „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (Teatr Nowy, Warszawa) oraz „Kronos” (Teatr Polski Wrocław). Napisała też całość muzyki do najnowszego filmu Przemysława Wojcieszka pt.”Jak całkowicie zniknąć”. Premiera -Jesień 2014
Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. W 2013 roku w ramach Europejskiego Stadionu Kultury połączyli siły z litewską artystką Aliną Orlovą.
Wystąpili również dwukrotnie na festiwalu Open'er (2010 i 2012) , na Męskim Graniu 2012, c/o pop i Reeperbahn Festival w Niemczech i wielu innych.
Nominujący do Paszportów Polityki o Julii Marcell:
Agnieszka Szydłowska: Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.
Piotr Metz: Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości.
Jarek Szubrycht: Paszport jej się przyda, bo na podbój świata ruszyła na wariackich papierach. Olsztynianka Julia Górniewicz fundusze na wydanie swojego debiutu płytowego pozyskała od fanów za pośrednictwem internetowego serwisu Sellaband. Wyemigrowała do Niemiec, gdzie znalazła opiekę producencką i dogodny punkt wyjściowy do podboju świata. Jej nowy album „June” jeszcze nie jest wszystkim, na co ją stać, za to doskonale świadczy o tym, że stać ją na wiele.

Wiosenny Maraton Teatralny by All In UJ

data wydarzenia: 
czwartek, Marzec 19, 2015 - 18:30
Czujecie już ten powiew wiosny? Bo my tak! Dlatego marcowy Maraton Teatralny przypadający na dwa dni przed pierwszym dniem wiosny przygotowaliśmy świeży 
i inspirujący repertuar. 
 
Widzimy się już 19-go marca o 18:30 w Rotunda Centrum Kultury. 
Zapiszcie tę datę, bo naprawdę warto! Na pierwszy ogień rzucamy nowość: "Speed Dates", czyli projekt roztańczonych studentów PWST z Bytomia. Potem znów wystąpi PWST, ale tym razem z Krakowa. Zobaczymy dwuaktową komedię "Ożenek". Wieczór pełen emocji zwieńczy występ niepowtarzalnego muzyka, którego być może nieraz mijaliście na krakowskich ulicach - Willy Blake, to pokłosie nowej współpracy z Krakowska Scena Muzyczna. 
 
Bilet na maraton kosztuje 22 zł. Zapisy prowadzimy drogą mailową: kultura.allinuj@gmail.com (tytuł maila -Maraton Teatralny, 19.03, w treść maila -imię i nazwisko oraz nr telefonu). Jednym mailem można zarezerwować kilka biletów, prosimy w takiej sytuacji o podanie danych pozostałych osób. Wejście na maraton na podstawie listy, lub biletu zakupionego w kasie Rotunda Centrum Kultury (poinformujemy od kiedy bilety będą tam dostępne).
 
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (PWST Kraków)
"Speed Dates" 
 
Pracujemy nad doniosłym wynalazkiem, chodzi o potwierdzenie procentu tańca w tańcu w zależności od podziemnego promieniowania na tym terenie. Bo na przykład w jednym spektaklu w aktorach po rocznym graniu taniec ma 80% tańca 
w tańcu, a w drugim spektaklu aktor ma 90% tańca w tańcu, 
a spektakle taneczne mają w ogóle 500% tańca w tańcu. 
A dzięki naszemu wynalazkowi dojdzie do tego, że w ogóle nie będzie trzeba szkolić aktorów na taniec, bo tyle będzie tańca 
w tańcu...
 
 
Siła płynąca z energii jaką wytwarza relacja kobiety z mężczyzną wpływa na codzienne funkcjonowanie świata, na nasze zdrowie, kreatywność, determinuje największe wydarzenia w historii, 
a przede wszystkim jest zdolna tworzyć nowe życie. Realizuje nasze najgłębsze potrzeby i pozwala doznawać najpiękniejszych emocji lub jest niszczycielska, aż do śmierci. Poszukiwanie wzajemnej harmonii wymaga czasu i cierpliwości. Jak tego dokonać w dobie wszechobecnego tempa, dostępności wrażeń i obrazów, które stale igrają z naszymi zmysłami. "Speed Dates" to wołanie o bliskość 
w pełni, która nie istnieje sama w sobie. Współczesne pragnienie samorealizacji i walka o wydajność nie zgadza się z drogą, która uczy dzielenia się energią z drugim człowiekiem. Obrazem tej harmonii jest taniec, w którym można odnaleźć przyjemność tylko czując wzajemne działanie i podążając za nim całym sobą. Przedstawienie jest pretekstem do chęci prawdziwego poznania.
 
Projekt powstał w 2012 roku pod kierownictwem Hilke Diemer, wykładowcy Rotterdam Dans Academie (Codarts).
Prezentowany był już podczas konkursu "321 Taniec", Festiwalu tanecznego Spacerw Krakowie, festiwalu Sami z siebie w Krakowie, w czasie Międzynarodowego Dnia Tańca w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz na festiwalu Dei Due Mondi w Spoleto, we Włoszech.
Na scenie zobaczymy Katarzynę Gocał, Anetę Orlik, Darię Jakubik, Karola Pruciaka, Filipa Meyer - Lutersa.
 
PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie
M. Gogol "Ożenek"
 
Dwuaktowa komedia O ż e n e k przenosi nas w realia XIX wiecznej Rosji. Sprawa wydaje się prosta - przyjaciel chce o ż e n i ć przyjaciela. Jednak na przeszkodzie stoi brak pewności siebie oraz trzech kandydatów, którzy pewni są tego, że to właśnie oni spełniają warunki na idealnego wybranka.
 
Pokaz pracy egzaminacyjnej studentów II roku Wydziału Aktorskiego, przygotowany pod opieką pedagogiczną prof. Leszak Piskorza, asytentka: Karolina Chapko. 
 
Obsada:
Podkolesin - Maciej Grubich
Stiepan - Martin Bogdan
Fiokła - Kamila Banasiak
Koczkariow - Jan Niemczyk
Agafia - Klaudia Bełcik/Emilia Korsak
Arina - Dominika Feiglewicz
Jajecznica - Kacper Lech
Anuczkin - Marcin Sztendel
Żewakin - Jakub Sasak
 
Willy Blake to wykonawca tradycyjnych amerykańskich pieśni z przełomu XIX/XX wieku z gatunku country blues, delta blues, oraz utworów z Apallachów. W jego repertuarze znaleźć można utwory takich wykonawców jak: Woody Guthrie, Bukka White, Furry Lewis, , Coley Jones, Clarence Ashley, czy The Bently Boys, oraz bardziej współczesnych muzyków, takich jak Bob Dylan czy Donovan. Muzyk gra na gitarze akustycznej, akustycznej dwunastostrunowej, na mandolinie oraz na banjo wzbogacając wszystko harmonijkami ustnymi, kazoo oraz quills. Wszystko to można usłyszeć w oryginalnych tonacjach i aranżacjach.
 
Koordynatorzy:, Ani Yeghiazaryan, Tomasz Pytko
Zapraszamy do polubienia i odwiedzenia naszych stron!
All In UJ - korzystasz więc lub! :)

Céili z okazji Dnia św. Patryka

Tagi: 
data wydarzenia: 
niedziela, Marzec 15, 2015 - 19:00
Serdecznie zapraszamy na Wielkie Patrykowe Ceili. Tym razem spotykamy się w klimatyzowanej sali Rotundy, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tańcu. Zapewniamy cudowną zabawę, głośną muzykę i wspaniałe towarzystwo! W programie również pokaz tańca irladzkiego w wykonaniu zespołu Comhlan

Sadistic Festival II

data wydarzenia: 
sobota, Marzec 14, 2015 - 15:30
Po raz kolejny na deskach krakowskiej Rotundy zagości Sadistic Festival. Sadystyczne obrządki odbędą się 14 marca 2015. Tego wieczoru zaprezentuje się aż 9 zespołów. Eksplozja destrukcyjnych dźwięków obfitować będzie w black, death, thrash metal sięgając nawet do granic grindcorowej ekstremy. Pełny skład imprezy poniżej:
 
Besatt
 
Anima Damnata
 
Voidhanger
 
Dead Infection
 
Iperyt
 
Terrordome
 
Mind Affliction
 
In Silent
 
Rotten Age
 
 
Bilety:
40zł - od 01.01.2015
45zł - w dniu koncertu
 
Bramy: 15:00
Start: 15:30
 
Bilety do zakupienia poprzez sadistic.festival@gmail.com (wysyłka pocztą +5pln lub odbiór własny)

RAP TOWN - VNM, PYSKATY,MAŁOLAT

data wydarzenia: 
piątek, Marzec 13, 2015 - 20:00
VNM pochodzi z Elbląga, jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Pierwszy raper w historii polskiego hip-hopu, który, nie mając w dorobku oficjalnie wydanego albumu, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007) Jego oryginalne flow i złożone rymy, sprawiły, że szybko znalazł się w czołówce Hip Hopowej sceny.
Znany jest również z tego, że przy każdej produkcji kładzie bardzo duży nacisk na technikę, co doskonale widać w utworze "#LINIE", który ukazał się 21 grudnia 2014 roku.
 
 
ALBUMY:
 
#2011 DE NEKST BEST
 
#2012 ETENSZYN DRIMZ KAMYN TRU
 
#2013 PROPEJN
 
W swoich kawałkach V stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas i inni.
 
PYSKATY
 
 
 
Jeden z pionierów warszawskiego rapu, który obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku. Członek takich zespołów jak: Edytoriał i Skazani Na Sukcezz. Od 2009 roku artysta solowy. Związany z wytwórnią Aptaun Records, której artystami są również: Siwers/Tomiko oraz W.E.N.A.
Raper znany wcześniej jako Zeke był jednym z członków grupy Edytoriał, która mimo, iż nie doczekała się legalnego wydawnictwa na stałe wpisała się w historię polskiego rapu. 9 października 2009 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Pyskatego - "Pysk w Pysk".
 
# 2009 PYSK W PYSK
 
Sukces komercyjny przyszedł jednak latem 2012 roku, kiedy to ukazał się drugi album solowy Pyskatego pt. Pasja. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Onar, Te-Tris i Włodi. Producentami nagrań był m.in. O.S.T.R. Pierwszy teledysk promujący materiał został zrealizowany do utworu "S.A.L.I.G.I.A.". 
 
# 2012 PASJA
 
Warto dodać, że raper angażuje się w akcje charytatywne. W marcu 2010 roku muzyk wziął udział w koncercie charytatywnym 4 The People na rzecz niesłyszących dzieci w poznańskim klubie Blue Note.
 
 
MAŁOLAT 
 
 
Raper z Warszawy tworzący muzykę z pogranicza hardcore rapu i elektro hopu. Mając zaledwie 14 lat wygrał konkurs Super MC, w którym główną nagrodą był występ na składance "Hiphopowy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu". Na płycie ukazał się utwór Małolata pt. "Miłość braterska", nagrany wspólnie z grupą Płomień 81. Raper w 2000 roku razem ze swoim bratem Pezetem oraz Dizkretem i Ciechem założył zespół L'ekipam, a rok później z Ciechem założył zespół Żądło. Jednak przełomem w karierze Małolata był rok 2005 i nagranie wspólnej płyty z Ajronem pt. "W pogoni za lepszej jakości życiem". Na 10-lecie swojej twórczości na polskiej scenie muzycznej raper zapowiada wydanie solowej płyty w 2015 roku wydawnictwa Koka Beats. Singiel do utworu "Więcej" zapowiada album pod tym samym tytułem.
 
#2014 WIĘCEJ
 
"Kawałek Więcej powstał po obserwacji zwykłych ludzi, tyczy się to każdego z nas, nie tylko tych z góry. Ludzie nie przyznają się do tego, ale w mniejszym, czy większym stopniu są chciwi. Utwór mówi o chciwości, potrzebie władzy, kontroli nad innymi ludźmi, zdradzie, o tym, że jeśli jest się przeciętnym to ludzie nie dostrzegają Cie, chcą czegoś więcej." - mówi Małolat.
 
FORTYSEVEN
 
Fortyseven AKA 47Killa, krakowski raper, anonimowy alkoholik, koneser dużych biustów i pornografii. 
Od zawsze związany z ekipą Gold`n`Platinum, 97 mil crew 012 boyz, oraz KWD. Stary karabin na krakowskich imprezach. Rapuje od 2002 roku, z różnymi efektami. W dorobku ma dwie solowe płyty ( Haka47 – 2012 or Most Wanted 2014 ). Znany głównie z tego że jedzie czołgiem i ma brode. Absolutnie nie fotogeniczna gęba. Na pewno nie podobny do B.R.O. Często nagrywa w towarzystwie takich gwiazd krakowskiej sceny jak Last Dance, LiL Daddy, Uzi 99, Kobik czy Bone.
" stylem podobny zupełnie do nikogo"
 
więcej na
 

JAKI TO KONCERT?

data wydarzenia: 
piątek, Marzec 13, 2015 - 20:00

Kolejny koncert niespodzianka..... na dolnej sali..... zapraszam Wszystkich, jak wiecie prezentuję przemiennie artystów uznanych i tych trochę mniej znanych a zasługujących na poznanie. Tym razem konkurować będziemy ze Stingiem który w tym samym czasie zagra w Krakowie, ale myślę że klasa naszej gwiazdy (podpowiedź) i poziom koncertu niczym nie ustąpi Stingowi a przez swoją kameralność, dostarczy nam niezapomnianych emocji.

Rockoteka

Tagi: 
data wydarzenia: 
piątek, Marzec 6, 2015 - 21:00

Piątek 06 marca  dolna sala, piwko w dobrej cenie, wspaniałe kobiety, rockowa muza pomieszana z metalowymi dźwiękami - więcej pisać chyba nie trzeba. Zagra DJ Vort. Requesty wrzucajcie w grupie "Rockoteka". Do zobaczyska!!!

Półfinały 31.PAKI

data wydarzenia: 
piątek, Marzec 6, 2015 - 18:00 do niedziela, Marzec 8, 2015 - 23:00
Półfinały 31.PAKI zbliżają się wielkimi krokami! Już 6 marca pokażemy publiczności w Krakowie, a także wszystkim przyjezdnym – zapraszamy! – pierwszą grupę tych, którzy byli najlepsi podczas tegorocznych Eliminacji. Jeszcze nie wiemy kto, nie wiemy jak podzielimy zespoły, bo nie znamy jeszcze ostatecznych wyników Eliminacji.
Wiemy za to, że: w dniach 6-8 marca zobaczycie najlepsze kabarety początkujące w naszym kraju.
Wiemy, że oceni je Jury do którego zaprosiliśmy: Jerzego Połońskiego, Grzegorza Halamę, Dariusza Starczewskiego i Alana Pakosza.
Wiemy też, że startujące kabarety zapowie Piotr Gumulec.
Wiemy, że usłyszycie wiele pięknych i zabawnych piosenek podczas Konkursu Piosenki 31. PAKI
Wiemy, że możecie kupić bilety w cenie 20zł ulg/30zł nor oraz karnety w cenie 50zł ulg/80zł nor na www.paka.pl/bilety, www.biletynakabarety.ploraz w kasie Rotundy
Zatem wiemy, że będzie to jedna z najlepszych imprez kabaretowych, jakie można zobaczyć.
A planujemy także niespodzianki, bądźcie czujni  
Nie warto przegapić!
 

In Mourning, Majalis, Lacrima, April Weeps

data wydarzenia: 
środa, Marzec 4, 2015 - 19:00
Szwedzki zespół założony w 2000 r. Muzyka In Mourning wzbogaca progresywny death metal riffami klimatycznego doom metalu i ciężkim growlem. W ostatnich latach zespół występował głównie na festiwalach, m.in. na Brutal Assault (Czechy) - do Polski w trasę przyjedzie po raz pierwszy. Obecnie In Mourning pracuje nad czwartym albumen, który ma ukazać się w Spinefarm Records w 2015 r.
 
 
Majalis
Zespół założony przez dwóch członków In Mourning: Tobiasa Netzella and Björna Petterssona. Muzyka Majalis łączy post-metalowe brzmienie z doom metalem. W 2012 r. zespół wydał debiutancką płytę "Cathodic Black".
 
 
LACRIMA
Krakowski zespół doom metalowy założona w 1996 r. Zespół ma na koncie 4 albumy. Przez parę lat pozostawał nieaktywny. Po niedawnej reaktywacji, w 2014 Lacrima r. wystąpiła na dziewięciu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na Masters of Rock (Czechy), Gothoom Open Air (Słowacja), Castle Party (Polska) czy Klang Open Air (Łotwa). Zespół promuje obecnie płytę "A Story from Limbo" wydaną z okazji 18lecia istnienia.
 
 
April Weeps

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

data wydarzenia: 
niedziela, Marzec 1, 2015 - 15:00

Koncert z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych