Archiwum

Tak nam się wydaje - wystawa prac studentów ASP w Rotundzie

data wydarzenia: 
poniedziałek, Maj 23, 2016 - 19:30
„Nie wiem. Raczej nie mam opcji ani siły, by każdy z Was przyjął do siebie to, co jest tutaj napisane. Nie musisz mi wierzyć, to Twoja sprawa. Jednak, chciałbym się tym podzielić, może znajdzie się ktoś tutaj, który miałby moc, aby przekonać do tego innych? Niestety ja nie jestem w stanie, ale przejdźmy już do sedna. (…)”

Egodrop Presents: Road to Goadupa Festival 2016

data wydarzenia: 
sobota, Maj 21, 2016 - 22:00
Kochani! Goadupa Festival 2016 zbliża się wielkimi krokami, a my zapraszamy Was na drugi po warszawskiej Serotoninie -Serotonina - an Official Pre-Event of Goadupa Festival 2016 - event promujący nasz festiwal. Ponownie spotkamy się w Rotunda Centrum Kultury, aby wspólnie celebrować muzykę, sztukę i kulturę psychodeliczną, stawiając mocno nacisk na festiwalowy klimat i wspomnienia z Bieszczad oraz wcześniejszych odsłon festiwalu w Dolinie Będkowskiej. Bądźcie z nami! More info soon, stay tuned :) BOOM!

Krakowski koncert poświęcony Ronniemu Jamesowi DIO

data wydarzenia: 
piątek, Maj 20, 2016 - 19:00
Już trzecia edycja memoriału poświęconego jednemu z największych wokalistów rockowych i metalowych w historii - Ronniemu Jamesowi Dio. Amerykański wokalista, autor tekstów i kompozytor znany z kariery solowej, ale przede wszystkim z płyt nagranych z Rainbow i Black Sabbath, zmarł w 2010 r. w wyniku choroby nowotworowej. Memoriał to oddolna inicjatywa muzyków warszawskiej formacji Scream Maker, w której biorą gościnny udział wybitni wokaliści i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej. W 2016 r.

„Bestiaire”

data wydarzenia: 
wtorek, Maj 17, 2016 - 19:00
W dniu 17 maja 2016 zapraszamy na krótki, 40-minutowy, warsztatowy spektakl Teatru Entr’Acte z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pt. „Bestiaire”, czyli próbę przyswojenia języka francuskiego i mowy zwierząt z bajek La Fontaine’a. Francuskojęzyczny teatr Entr’Acte, składający się ze studentów i absolwentów romanistyki funkcjonuje w krakowskim uniwersytecie od przeszło dwudziestu lat. Z powodzeniem występuje w Polsce i za granicą; uczestniczył w wielu festiwalach zdobywając wielokrotnie wyróżnienia i nagrody.

Koncert dla Kory

data wydarzenia: 
niedziela, Maj 15, 2016 - 18:00
15 maja 2016 w krakowskiej Rotundzie odbędzie się koncert będący wyrazem wsparcia dla Olgi "Kory" Jackowskiej oraz wszystkich kobiet zmagających się z rakiem. Zagrają: Piersi, Tomek Lipinski, Chupacabras, Future Folk i zespół Goch. Koncert i licytacje (m.in. obraz autorstwa Kory), poprowadzi Adam Grzanka - Będzie się działo! CAŁKOWITY DOCHÓD zostanie przekazany na rzecz fundacji Alivia ( https://www.facebook.com/FundacjaAlivia/ ). Liczymy zatem na WASZ liczny udział !!! Bilety w cenie: przedprzedaż 35,-pln, w dniu koncertu 40,-pln.

The Moon & The Nightspirit (neo-folk, Węgry) + support: Merkfolk

data wydarzenia: 
piątek, Maj 13, 2016 - 19:00
Iron Realm Productions zaprasza na koncert zespołu The Moon and the Nightspirit. The Moon and the Nightspirit to pochodzący z Węgier zespół grający muzykę pagan. Został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną zespołu poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie ich przekazu muzycznego. Główną inspiracją dla The Moon and the Nightspirit pozostaje Matka Natura.

DUB TEMPLE # 80 :: DIGITRON HI POWER SOUND SYSTEM [CRO] meets LION'S DEN [GER] in session all night long!

data wydarzenia: 
sobota, Maj 7, 2016 - 22:00
Digitron Sound System meets Lion's Den on Tour! Bałkańscy dubowi obrońcy czyli chorwacki Digitron Sound System łączy siły z berlińskimi dub aktywistami załogi Lion's Den i wspólnie ruszają w trasę wraz ze swoim potężnym własnoręcznie zbudowanym sound systemem oraz selekcją wagi cięzkiej. W maju odwiedzą Kraków i zagrają na kolejnej 80 edycji Dub Temple!

Lucky Chops!

data wydarzenia: 
sobota, Maj 7, 2016 - 18:00
Jeśli orkiestra dęta kojarzy Ci się z nudnymi paradami, to na pewno nie znasz jeszcze Lucky Chops! Pochodzący z Nowego Jorku zespół zdobył szturmem serca milionów użytkowników serwisu YouTube na całym świecie. Tych sześciu utalentowanych muzyków razem tworzy unikalne brzmienie i energię, która zaowocowała międzynarodowym, viralowym sukcesem.

GremiumEvent vol. III: Kaczor -Koncert ODWOŁANY!!!

data wydarzenia: 
piątek, Maj 6, 2016 - 20:00
Zapraszamy wszystkich na drugi GremiumEvent vol. III: Kaczor!
 
06.05.2016 (Piątek) w Rotunda Centrum Kultury 
przy ul. Oleandry 1 w Krakowie, 
odbędzie się trzeci koncert spod szyldu GremiumEvent!
 
Otwarcie bram 20:00, Rozpoczęcie koncertów 21:00
 
Zagra dla Was Kaczorr
wsparty przez ludzi współpracujących z GremiumRec.
 
- Hakim HKM
- SAJKO PSYCHOBRAT